30. БЕЛЕФ / 2022

четвртак
23
јун
19:00
Ботаничка башта / Театар на трави

премијера

ДРАМА О КРАЈУ СВЕТА

Позориште Атеље 212 и Удружење грађана ”Горгоне”

главни програм

500 дин
четвртак
23
јун
19:00
Театар Вук / Сцена Александар Поповић

Вирџина

Институт за уметничку игру

млади Белеф

бесплатан улаз
четвртак
23
јун
19:30
БДП / Мала сцена

ТРАМВАЈ ЗВАНИ ЖЕЉА

Београдско драмско позориште и Teatar Ulysses

главни програм

петак
24
јун
18:00
Ботаничка башта (Дечија сцена „Мајчина душица“)

ТУЖНИ ПСИЋ

Позориште лутака „Пинокио“

дечији Белеф

Бесплатан улаз
петак
24
јун
19:00
Театар Вук / Сцена КУЛТ

ЖАНРОСКОП

Академија уметности

млади Белеф

бесплатан улаз
петак
24
јун
19:30
БДП / Мала сцена

ТРАМВАЈ ЗВАНИ ЖЕЉА

Београдско драмско позориште и Teatar Ulysses

главни програм

петак
24
јун
21:00
Ботаничка башта / Ботанички Амфитеатар

београдска премијера

ЗА САДА ЈЕ СВЕ ОK

Крушевачко позориште

главни програм

500 дин
субота
25
јун
18:00
Ботаничка башта (Дечија сцена „Мајчина душица“)

ШЕШИР ПУН БОЈА

ОТКАЗАНО

Позоришта лутака “Пинокио” и Циркусфера

дечији Белеф

Бесплатан улаз
субота
25
јун
19:30
БДП / Мала сцена

ТРАМВАЈ ЗВАНИ ЖЕЉА

Београдско драмско позориште и Teatar Ulysses

главни програм

субота
25
јун
21:00
Ботаничка башта / Ботанички Амфитеатар

СЕСТРА АНЂЕЛИКА

ОТКАЗАНО

Факултет музичке уметности у Београду и Театар ВУК

млади Белеф

бесплатан улаз
недеља
26
јун
18:00
Ботаничка башта (Дечија сцена „Мајчина душица“)

ПРИНЦЕЗА НА ЗРНУ ГРАШКА

Позориште лутака „Пинокио“

дечији Белеф

Бесплатан улаз
недеља
26
јун
21:00
Ботаничка башта / Ботанички Амфитеатар

ПЛУЋА

Opera & Theatre MADLENIANUM у копродукцији са агенцијом Марадор

главни програм

500 дин
понедељак
27
јун
19:00
ЈДП / Велика сцена

ТРИ ЗИМЕ

Позориште ПРОМЕНА, Нови Сад

главни програм

1000 дин / 300 дин
уторак
28
јун
19:00
Театар Вук / Сцена КУЛТ

ЗАБОРАВЉЕНИ ШЕКСПИР

Факултет савремених уметности

млади Белеф

бесплатан улаз
уторак
28
јун
20:00
Битеф театар

београдска премијера

СМРТ И ДЕВОЈКА

Рад, ред и дисциплина

главни програм

1200 дин
уторак
28
јун
21:00
Ботаничка башта / Театар Стакленик

БАРБАРА ПРАВИ

Концерт

главни програм

1000 дин
среда
29
јун
19:00
Театар Вук / Сцена КУЛТ

ИГРАЈУЋИ ЖРТВУ

Факултет савремених уметности

млади Белеф

бесплатан улаз
среда
29
јун
20:00
Битеф театар

СВЕТА ПРАДА

Flying Ginger и Битеф театар

главни програм

1000 дин
среда
29
јун
21:00
Народно позориште у Београду / Велика сцена

КАРМИНА БУРАНА

Народно позориште у Београду

главни програм

четвртак
30
јун
19:00
Театар Вук / Сцена КУЛТ

ДЈЕЦА СУНЦА

Академија умјетности Универзитета у Бањој Луци

млади Белеф

бесплатан улаз
четвртак
30
јун
20:30
Народно позориште у Београду / сцена „Раша Плаовић“

премијера

ГОСПОЂА АЈНШТАЈН

Народно позориште у Београду

главни програм

петак
01
јул
19:00
Театар Вук / Сцена КУЛТ

ДРАГА НАША ЈЕЛЕНА

Академија умјетности Универзитета у Бањој Луци

млади Белеф

бесплатан улаз
петак
01
јул
21:00
Трг републике

БИЉА KРСТИЋ И БИСТРИK ОРKЕСТАР

Пројекат удружења Балкан 011: „Седам сати удара, Београд се отвара“

главни програм

Бесплатан улаз
субота
02
јул
11:00
Мало позориште „Душко Радовић“

СНЕЖНА КРАЉИЦА

Мало позориште „Душко Радовић“

дечији Белеф

300 дин
субота
02
јул
19:00
Театар Вук / Сцена КУЛТ

ЈА

Факултет савремених уметности

млади Белеф

бесплатан улаз
недеља
03
јул
19:30
Народно позориште у Београду / Велика сцена

београдска премијера

IBI THE GREAT

Народно позориште Сомбор

главни програм

понедељак
04
јул
19:00
Театар Вук / Сцена КУЛТ

ПРЕДСТАВА ХАМЛЕТА У СЕЛУ МРДУША ДОЊА

Академија уметности

млади Белеф

бесплатан улаз
понедељак
04
јул
21:00
Ботаничка башта / Ботанички Амфитеатар

БАЈКЕ ЗА ДЕЦУ И ОДРАСЛЕ

Омладинско позориште „Дадов“

главни програм

500 дин
уторак
05
јул
21:00
Ботаничка башта / Ботанички Амфитеатар

КЊИГА О МИЛУТИНУ – ДЕО ПРВИ

Звездара театар

главни програм

800 дин
среда
06
јул
21:00
Ботаничка башта / Ботанички Амфитеатар

ЈА САМ АКИКО

Копродукција Дечје сцене ”Пођи туда…”, Културног центра Панчева и Фестивала еколошког позоришта за децу и младе

главни програм

500 дин
четвртак
07
јул
19:00
Театар Вук / Сцена КУЛТ

Осам жена

Академија уметности

млади Белеф

бесплатан улаз
четвртак
07
јул
20:00
Културни центар Београда (галерија Артгет)

премијера

РЕХНИЦ – АНЂЕО УНИШТЕЊА

Пулс театар из Лазаревца, Институт за уметничку игру и театар Вук

главни програм

Бесплатан улаз
четвртак
07
јул
21:00
Ботаничка башта / Ботанички Амфитеатар

KИСЕОНИK

Kопродукција НП Сомбор, Академија уметности Нови Сад и KЦ Панчево

главни програм

500 дин
петак
08
јул
19:00
Театар Вук / Сцена КУЛТ

ЂУБРЕ, ГРАД И СМРТ

Факултет драмских уметности у копродукцији са Домом културе Студентски град

млади Белеф

бесплатан улаз
петак
08
јул
21:00
Ботаничка башта / Театар Стакленик

ДВОЈАЦ БЕЗ КОРМИЛАРА

Концерт

главни програм

500 дин
субота
09
јул
20:00
Коларчева задужбина

МАРТА АРГЕРИЧ

концерт
главни програм

субота
09
јул
21:00
Хартефакт кућа

KРАТKА ХИСТОРИЈА ПЉЕСKАВИЦА И ДРУГЕ ПРИЧЕ или са друге стране

Heartefakt

главни програм

1000 дин

Белеф 2022.

Оснивач и покровитељ Београдског летњег фестивала:
Скупштина града Београда

 

Одбор 30. Београдског летњег фестивала – БЕЛЕФ 2022

Андреа Радуловић,  заменица председника Скупштине града Београда, председница одбора
Иван Карл, секретар за културу града Београда
Гордана Гонцић, подсекретар за културу града Београда
Милена Тробозић Гарфилд, позоришни, филмски, ТВ продуцент
Јордан Цветановић, драмски аутор и драматург

Оснивач

grad beograd

Подршка

logos2022

Продаја

Све информације о представама
и програмима

info@belef.rs

Програм

program2022